„Wiedźmin” („The Witcher”) Netflixa na La Palmie

Opublikowane przez Kinga w dniu

Wczoraj na La Palmie rozpoczęła się produkcja „Wiedźmina” dla internetowej platformy telewizyjnej Netflix. Na La Palmę przyleciał prywatny odrzutowiec z głównym aktorem (w roli Wiedźmina Henry Cavill, który zagrał m.in. w filmach Batman vs Superman czy Mission: Impossible – Fallout), a wczoraj w nocy dopłynął specjalnie wyczarterowany prom z Gran Canarii, gdzie blisko 300 specjalistów pracowało przez ostatnie 3 tygodnie nad ekranizacją powieści Sapkowskiego.

Wyładowanie ekipy z promu sfilmowała niezawodna ekipa TV La Palma. Może nie jest to bardzo pasjonująca relacja, ale wyjeżdżające samochody świadczą o profesce przybyłej ekipy.

Llegada de un barco especial para traer a La Palma el equipo de rodaje de 'The Witcher'

Opublikowany przez TVLaPalma.com Wtorek, 12 marca 2019

Pełne hotele, ruch na drogach i inne niespotykane na co dzień zjawiska na La Palmie, w atmosferze entuzjazmu i ogólnego podniecenia będą nam teraz towarzyszyć na wyspie, która nareszcie została doceniona przez przemysł filmowy.

Henry Cavill

Przez kolejne 2 tygodnie saga Sapkowskiego będzie kręcona w tak spektakularnych lokalizacjach jak: La Cumbrecita, La Zarza, Roque de los Muchachos, Cubo de la Galga i Juan Adalid.

To pierwsza duża produkcja na tej wyspie, oferującej przemysłowi filmowemu tak zróżnicowane lokalizacje, ulgę podatkową i stabilny klimat przez cały rok.

Już dziś postacie z sagi pojawią się w sosnowych lasach El Paso, z najpiękniejszym tłem Caldera de Taburiente.

Na planie filmowym mamy najlepszą wtyczkę świata – Karolina (nasza pani fotograf i integralna część lapalma.pl) udziela się pośród gwiazd jako nadworny szofer. I choć bardzo chciałybyśmy się podzielić zdjęciami zza kulis planu „Wiedźmina”, to z przykrością musimy poinformować, że za publikację nawet zdjęcia paznokcia statysty z planu grozi kara 35 000 euro. Jeśli ktoś z fanów jest w stanie zaoferować taką sumę, proszę się zgłosić, podam numer konta i zobaczymy co da się zrobić 🙂

NOWE: mamy pierwsze zdjęcia!

Natomiast Diario De Avisos uszczknęło trochę zdjęć rozłożonej przy Llano del Jable ekipy filmowej, a na jednym z nich widać dwóch aktorów/statystów w strojach.

Zapotrzebowanie na statystów o słowiańskich rysach twarzy zostało zaspokojone w dawno już, niestety, zamkniętym castingu.

Będziemy informować na bieżąco o wszystkim, co niekaralne, a już najlepiej śledzić nas na Facebooku lub w Facebookowej grupie.

Oto plan zajęć Wiedźmina:

 • 13 marca 2019
  La Cumbrecita i Llano del Jable, El Paso

 • 14 marca 2019
  Riachuelo i tereny Virgen del Pino, El Paso

 • 15 marca 2019
  La Cumbrecita i Llano del Jable, El Paso

 • 16 marca 2019
  Roque de los Muchachos, Garafía

 • 18 i 19 marca 2019
  Juan Adalid, Garafía

 • 20 marca 2019
  La Zarza, Garafía

 • 21 marca 2019
  Los Tilos, San Andrés i Sauces

 • 22 marca 2019
  Cubo de la Galga, Puntallana

 • 24, 25, 26 i 27 marca 2019
  La Zarza, Garafía

W tych dniach poszczególne miejsca będą niedostępne do zwiedzania.

Lokalizacja filmowa Llano del Jable
Lokalizacja Juan Adalid
Lokalizacja Roque de Los Muchachos
Lokalizacja Los Tilos

Lokalizacja Los Tilos (Foto: Marian Wyr)

Lokalizacja La Cumbrecita (fot. Marian Wyr)
Lokalizacja Caldera de Taburiente (fot. Michał Makaruk)

Nasz artykuł stał się baza referencyjną dla niusów na ten temat z branży filmowo-growej

…I prośba do wszystkich, którzy planują od nas czerpać informacje – wszystko spoko, czerpcie i tak dalej, byłoby miło jeno w zamian dostać linka zwrotnego 🙂

https://planetagracza.pl/wiedzmin-od-netflix-nowe-zdjecia-z-planu/


1 komentarz

Plan zdjęciowy Wiedźmina od Netfliksa wylądował na wyspie La Palma · 13 marca 2019 o 12:15

[…] Polski portal poświęcony La Palmie zdradza, że serial będzie kręcony w takich miejscach, jak La Cumbrecita, La Zarza, Roque de los Muchachos, Cubo de la Galga, Caldera de Taburiente i Juan Adalid. Wszystkie z wymienionych miejsc znajdują się w lasach, w górach, nad wodospadami lub nad brzegiem Oceanu. […]

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *