Strona Główna

Nie da się. Po pro­stu nie da się poko­chać cze­goś tak paskud­nego. Zasta­na­wia­łam się, skąd …

O łodziach Bussard i Flipper najlepiej opowiada pracujący z La Palma Tours Adam Banach. Adam …

Wszystko wskazuje na to, że oficjalna długość najświeższej erupcji na La Palmie wyniesie 86 dni. …

Niemal w pięćdziesięciolecie poprzedniej erupcji wulkanu Teneguía (1971) mamy… kolejną erupcję. W chwili pisania mamy …

Ja wiem, że różnice kulturowe i te sprawy, ale trochę nie ma słów… hihi!

Gęsty, sycący gulasz nie gości na piedestałach restauracji turystycznych uliczek, znajdziemy go raczej tam, gdzie …

La Palma zwana jest Krainą Wiecznej Wiosny.

Hej, jestem Kinga.

Prowadzę bloga o La Palmie od 2010 roku i jeszcze mi się bynajmniej nie znudziło. Napisałam dział o La Palmie w przewodniku Pascala po Wyspach Kanaryjskich (2018), ale przede wszystkim jestem autorką jedynego polskiego (naprawdę obszernego!) przewodnika po wyspie, na której niegdyś mieszkałam i uczyłam się. Poza tym jestem autorką komiksów, projektuję ciuchy, uczę chińskie dzieci angielskiego i w ogóle robię same dziwadła.

A to jest Karolina.

Karolina mieszkała na La Palmie kiedy ja byłam jeszcze w inkubatorze. Zna wyspę na wskroś. Oprowadza przybyszy pod szyldem Itaki; jest ambasadorem wyspy nie mniej szurniętym, niż ja.
Zawodowo jest fotografką, a co za tym idzie autorką większości zdjęć z przewodnika. To właśnie z Karoliną można się umówić na indywidualne wycieczki po La Palmie - jeśli, oczywiście, akurat będzie wszystkim pasowało!

Na blogu od lat udostępniam lapalmowe informacje, okiem mieszkańca. To wynik niereformowalnego szurnięcia na punkcie wyspy. W górnym menu znajdziecie informacje o szlakach, o pogodzie, o fiestach – a w blogowych wpisach serwuję informacje maści wszelakiej. Od lat odpowiadam na Wasze pytania – mailem czy na fejsie. Uprzedzam, będzie dużo zdań wielokrotnie podrzędnie złożonych oraz dziwnych archaizmów. Czerpcie i czytajcie śmiało wszyscy! 🙂

La Palma – przewodnik (PDF)

Pierwszy i jedyny polski przewodnik turystyczny po wyspie La Palma (Wyspy Kanaryjskie)!
Wyspa okiem mieszkańca – co zobaczyć? Gdzie zjeść? Jak się bawić? Jaka jest pogoda? W jakim hotelu najlepiej się zameldować? Czy można poruszać się bez wynajęcia samochodu?
Ponad sześćset stron informacji i barwnych fotografii!

La Palma to fiesty, o których nie śniło się filozofom 😉

Opinie

Właśnie kończymy urlop na La Palmie. Przed wyjazdem zakupiłem przewodnik i już po przeczytaniu kilkudziesięciu stron bardzo mi się spodobał. Jest napisany super językiem i zawiera super informacje. To nie jest przewodnik klasyczny, ten jest napisany z pasją. Polecam wszystkim, którzy wybierają się na wyspę La Palma, musicie go mieć przed wyjazdem!!!! P.s jestem piwoszem i lubię kraftowe piwo, dzięki przewodnikowi trafiłem do baru z prawdziwym La Palmowym craftem.
Rafał Sz.
Fan na Facebooku
5/5
Pierwszy przewodnik po La Palmie po polsku. Autorka Pani Kinga naprawdę włożyła ogrom pracy w napisanie tego przewodnika. Jest bardzo dokładny i usystematyzowany. Zawiera oprócz tego wiele ciekawostek i praktycznych informacji, a to tego piękne zdjęcia. Byliśmy wcześniej na La Palmie i niebawem wybieramy się ponownie. Czytając przewodnik Pani Kingi widzimy, że na La Palmie mamy jeszcze dużo do odkrycia mniej znanych, ale przepięknych miejsc. Polecamy ten przewodnik wszystkim, którzy wybierają się na tą piękną wyspę.
Iwona SG
Fanka na Facebooku
5/5
Najlepszy przewodnik, jaki czytałem! A podróżuję i korzystam z przewodników od 30+ lat. Wyczerpujący, konkretny, a przy tym z nienachalnym poczuciem humoru, które bardzo mi odpowiada. Na La Palmie byłem jakieś 6 razy i już widzę, że drugie tyle nie wystarczy. Sprawdza się hasło, że wyspa jest kontynentem w miniaturze. Spróbujcie - i przewodnika i wyspy - i nie pożałujecie!
Marek
Recenzja w sklepie
5/5
Ja tam wrócę. Mówię o tej wyspie „moja La Palma”, bo każdy tak powie, kto raz ją odwiedził. Dziękuję Kindze za dobry przewodnik. Wielki szacun za trud jaki w napisanie go włożyła. Ale to na pewno była dla Niej przyjemność. Pozdrawiam wszystkich, którzy mają swoją La Palmę.
Wojciech K.
Recenzja na Facebooku
5/5
Newsletter

Newsletter - wieści na twój email