Graja

Graja. Fot. Joshua

Mam dość – rzekła prawa półkula do lewej półkuli wewnątrz głowy, gdy po raz setny z rzędu tyłek usiadł przed tym samym biurkiem, a usta wypiły tę samą kawę z tego samego kubka.

Wsiadły więc półkule, tyłek i usta wraz z całą resztą ciała w samolot i wylądowałay po trudach i znojach przesiadek na lotnisku SPC.

 

Puerto Espindola

Puerto Espindola. Fot. Karolina Bazydło

Ciało wysiadło i wyszło na dwór.

Najpierw uderzył je wiatr, potem zapach morza, a potem lekki zawód, gdy okazało się, że “są chmury”.

Zapachy i kolory

Potem pojechało do Santa Cruz i ujrzało dużo ładnych kolorków na budynkach. I pachnie solą. Z knajpek pachnie różnymi dziwnymi rzeczami.

A potem pojechało do Fuencaliente, i zobaczyło czarne i białe razem zestawione. Pachniało lawą.

El Remo

El Remo. Fot. Karolina Bazydło

A potem pojechało do El Paso, i zobaczyło zielone. I wszystko takie jakieś wywrócone i niby płaskie, ale przecież do góry. Pachniało trawą. Zawód, że są chmury, zniknął wraz z chmurami.

W tym momencie prawa półkula rzekła do lewej, że tu jest jakoś wszystko kompletnie inaczej, i że generalnie to już nie ogarniają.

A potem ciało pojechało do wybrzeży Mazo, i pachniało jakby szałwią, strasznie mocno.

A potem pojechało koło Los Sauces, gdzie pachniało sokiem z łodyg bananowców. Następnie pojechało do Puntagorda, gdzie pachniało suszą, gorącymi igłami sosen i szyszkami. Było brązowo. w Garafia było niebiesko, i żółto, i zielono, i pachniało lasem.

Na tym etapie półkule przestały już z czymkolwiek walczyć i zaczęły się po prostu cieszyć i przyjmować. “Chyba się resetujemy”, szepnęły do siebie nawzajem.

Bzzzt!

Kasztany

Kasztany wysoko w górach. Fot. Karolina Bazydło

I siadło ciało na jakiejś ulicy (uprzednio umiejscowiając pod sobą krzesło) i się zadumało. I zauważyło, że poruszało się cały czas bardzo szybko. Szybciej, niż ciała lokalne. Słowem, ciało ciągle zapierdalało, jakby ta cała La Palma miała uciec spod nóg, bo za chwilę jej nie będzie.

Ha! La Palma jest tu cały czas i nigdzie nie ucieka.

Taka wolna jakaś jest. I ci wszyscy farmerzy spokojnie gmerający przy kozach, obcinający liście bananów, czy sypiący z namaszczeniem siarkę na uprawy ziemniaków.

No tak, jeśli rok ma tylko wiosnę i lato, no to gdzie się spieszyć? W ogóle niby gdzie się na takiej wyspie spieszyć i po co? Przecież wszystko można jutro.

 

Kto robił zdjęcie, już chyba wiadomo…

I tu półkule rozpoczęły protest. Albo jakieś takie przeroszadowanie priorytetów. Przecież tak można się nigdzie nie spieszyć. Ale tak jest fajnie.

I siedzisz sobie w przerwie siestowej przy drewnianym stole w Bodeguita del Medio, patrząc, jak pracujący obok w urzędzie miasta cieć siorbie kawę w towarzystwie SuperWiceDyrektora Wszystkiego, celebrując siestę i gadając o niczym.

I te dzieci na placu, których rodzice nie pilnują, a jak się młody wywróci, to przecież nic się nie stało.

 

Ładne melony.

Ładne melony.

Smaki. Kawa. Papaja. Mango. Ser kozi. wino. Ciastko. Ryba. ŚWIEŻA.

Mądrzy Naukowcy wiedzą, że podróże są wskazane dla zdrowia. Duża ilość nowych danych sprzyja tworzeniu nowych połączeń neuronalnych. La Palma powinna być przepisywana przez lekarzy (na drugim miejscu po przytulaniu) – tako wam rzekę ja, Kinga.

Przyjeżdżajcie. Nie wszystko można w nieskończoność jutro… Bzzt!

 


3 Komentarze

Kinga · 27 listopada 2018 o 14:50

Lapalmowa piąteczka :)!

Małgo | Kadr pod Wiatr · 27 listopada 2018 o 14:48

Tak tylko daję znać, że masz wdzięcznego za wszelkie la palmowe informacje czytelnika, który aktualnie La Palmę wielbi i wzdycha na wspomnienie muminkowych chmurek 😉 Dziękuję ! 🙂

Mózg Gosi. a raczej jego resztki... · 17 marca 2014 o 21:46

Ja chcę na Palme… i proszę reset. Obowiązkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *