Widok na zachodnią część wyspy

Widok na zachodnią część wyspy

Odpoczywam sobie od ciężkiego życia na La Palmie – czyli jestem na urlopie – ale nawet gdy wyspa pozostaje bez mojej opieki, okazuje się, że jakiś mój hologram dalej tam jest; tak przynajmniej wynika z maila od Krystyny, która dowiedziała się o istnieniu La Palmy właśnie stąd:

Minęło juz sporo czasu, a My wciąż myślami wracamy do tych pięknych chwil, które spędzilismy na La Palmie. Chociaż nie udało nam się spotkać, to towarzyszyłaś nam […] Wciąż nie mogę uwierzyć, że są na świecie takie miejsca, o których wie się tak mało. Gdybym miała powiedzieć, co mnie zauroczyło najbardziej, to niestety nie potrafiłabym tego zrobić, gdyż wszystko jest cudne, choć wiele bardzo różni się od siebie. Żeby nie zawracać Ci głowy, chcę powiedzieć – dziekuję. Dziekuję za to, że byłaś z nami przed wyjazdem […] Gdyby ktoś mi dzisiaj powiedział, że mogę tam wrócić, to nie zastanawiałabym się ani chwili.

W sequelach korespondencji miło łechcze ego me dowiedzieć się, iż:

Choć się nie znamy, to czuję wyjątkową bliskość, gdyż byłaś osobą inspirującą mój pobyt na La Palmie. Zazdroszczę Ci, że dane jest Ci tam być […] Tam wszystko dzieje sie inaczej i czas jakby się zatrzymał. Ludzie uśmiechają się do siebie, sprawiają wrażenie, że nie spieszą się nigdzie. A cudownie kolorowe, niewielkie domki w Tazocorte potrafiły przenieść mnie w czas, kiedy ktoś sobie je pobudował, żeby wieść właśnie tam ciche i spokojne życie; choć może wcale nie takie łatwe […]

Domyślam się, że nie tylko Tazacorte i San Andres potrafiłyby mnie zachwycić aż tak. Myślę, że na La Palmie na nieomalże każdym kroku można spotkać podobnie piękne, wąskie, kolorowe zaułki.  […] Nigdy nie spotkałam tylu różnej wielkości jaszczurek. Nie jestem ich fanką, ale gdy co chwilę wybiegały z najmniejszych szczelin murków okalających ścieżki spacerowe, to nie mogłam wyjść z podziwu, że w jednym miejscu może ich być tak wiele.

[…] Jechaliśmy samochodem i nie mogłam uwierzyć, że raz jestem prawie nad brzegiem błękitnego oceanu, to znów wspianamy się wysoko, prawie do nieba. A po drodze tysiące cudnych maleńkich zakamarków, osad, otworów w skałach. Domyślam się, że może tam ktoś ma swoje miejsce do życia. Nigdy nie widziałam takiej ilości “łąk bananowych”. Tylko nie wiem, dlaczego całe połacie upraw bananowych są zakryte siatką. Czy przed jakimiś ptakami? A może przed wiatrem? Maleńkie bananki sa cudowne. I te wrzosowo-filoletowe kwiaty!

Moja Droga, uwierz mi, czuję, że znalazłam swoje miejsce na Ziemi. Wiem, że już zawsze będę tęskniła za wszystkim, co mnie tam spotkało, co sama odnalazłam, co przeżyłam.

Muszę poszukać w zdjęciach drzewo, które spęzda mi sen z oczu. Może Ty mi pomożesz. Szukałam w internecie, ale nie udało mi się znaleźć. Nie wiem, jak się nazywa. Jak będę oglądać kolejny już raz zdjęcia, to wyślę Ci to tajemnicze drzewo z pięknymi tulipanowymi, czerwonymi kwiatami. Muszę wiedzieć, jak ono się nazywa. Ty na pewno wiesz, w końcu jesteś “tamtejsza”.

Krystynie prawdopodobnie chodziło o flanboyan (wg. wikipedii delonix regia?). A banany czasem są siatkowane, by utrzymać wilgoć, chronić przed plagami i wiatrem. Pozdrawiam K.! 🙂 Następnym razem już na pewno się nie wyminiemy.

Choc sie nie znamy to czuje wyjatkowa bliskosc ,gdyz bylas osoba tez inspirujaca moj pobyt na La Palmie.Zazdroszcze Ci,ze dane jest Ci tam byc

0 Komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *